Objednat Online

Oznámení

Z důvodu vládního nařízení máme otevřenou pouze zahrádku a taky výdejní okénko s možnosti rozvozu jídla.
Nově máme v provozu aplikací pro mobilní zařízení a taky možnost objednání online zde na naších stránkách.


Old Armenia – Restaurant

Když se řekne Kavkaz, všichni si představí hory, údolí, lesy, jezera a nádhernou přírodu. Ano, skutečnost je taková, ale skrývá se za tím mnohem víc. Říká se, že starověká kultura pochází právě z východu, jejíž součástí bylo původně velké území, dnes již menší Arménie. Počátky Arménie sahají do 6.století př.n.l. Již 2500 let přináší kulturu, umění a co nás zajímá nejvíc – bohatou kuchyni. V arménské kuchyni se mísí východoslovanská kuchyně s chutí orientu.

Speciality Arménské kuchyně


Arménský šašlik

Připravuje se dle tradiční receptury, která se předává z generace na generaci. Díky kombinaci specifických čerstvých bylinek a koření, společně s přípravou na speciálním grilu – Mangal, má maso neopakovatelně jemnou chut’ s autentickým kouřovým nádechem.

Zeleninové pokrmy

Kavkazská kuchyně nabízí nepřeberné množství zeleninových pokrmů, které se odlišují od tradiční evropské kuchyně. Čerstvý koriandr, kopr, vlašské ořechy, koření – to vše dodává autentičnost pokrmům a je důkazem toho, že zdravé jídlo nemusí být bez chuti a požitku.

Speciality z těsta

At’ už se jedná o gruzínské Chačapuri (placka plněná sýrem či masem) nebo arménské lahmadžo (chléb lavaš s mletým masem),  každý si najde své. Tradiční gruzínské chinkali (masem plněné taštičky) se jí rukami s hlasitým srkáním s cílem nepřijít o šťávu z masa.

0